قوانین و مقررات

توافق نامه

مارکی تنها کارگزار اجرای عملیات خرید و ارسال به صورت واسطه بوده و مسئولیتی در قبال محصول یا خدماتی که توسط فروشنده اصلی ارائه شده ندارد.

– شرایط و قوانین ذکر شده در این بخش، شامل همه زیر مجموعه‌های وب‌سایت می‌شود. شما با استفاده از این وب‌سایت در گام اول، کلیه قوانین ذیل را خواهید پذیرفت.
کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می‌شوند.

– قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییر در همین صفحه درج و بروزرسانی می‌شود. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربران است.

– سن قانونی برای استفاده از خدمات وب‌سایت 18 سال و بالاتر است. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین یا قیم قانونی خود از وب‌سایت استفاده کنند. هرگونه استفاده تبلیغاتی از این وب‌سایت و محتوی آن به جز مواردی که مجوز قانونی مکتوب دریافت شده باشد، ممنوع است. محتوای ارایه شده در این وب‌سایت تنها جنبه اطلاعاتی داشته و تمامی کالاهای ارائه شده متعلق به تامین‌کنندگان و فروشندگان است.

– همچنین نظرات ثبت شده در وب‌سایت و اینستاگرام مارکی نیز متعلق به کاربران بوده و منعکس کننده نظرات مارکی نیست.

– خدمات ارائه شده در وب‌سایت مارکی نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری، شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و در صورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را بروزرسانی کنید. هر کاربری در این وب‌سایت به تنهایی مسئول حفظ نام کاربری و رمز عبور خود بوده و شخصا مسئولیت هرگونه فعالیت تحت نام کاربری خود را بر عهده دارد.

مفاد توافق نامه

ماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی مابین مارکی از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر منعقد می‏ گردد.

ماده 2- موضوع توافق نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه ‏ای مطمئن که در آن کاربران اینترنتی، با استفاده از تسهیلات و خدمات سایت اقدام به خرید یا پیش خرید کالا می نمایند. کاربران اینترنتی می‏توانند در هر جای ایران، محصول مورد نظر خود در هر جای کشور ترکیه را شناسایی نموده با ارائه لینک اینترنتی آن به سایت برابر شرایط این توافق نامه و پیش فاکتور ارسالی طی مدت زمان مشخصی کالا یا خدمات مورد نظر خود را با استفاده از خدمات سایت Markey.ir دریافت نمایند.

‏‎مارکی تنها مسئولیت پرداخت و هماهنگی حمل را به عهده دارد. تایید یا رد فنی، ارزیابی و مشاوره در خصوص کالا ها، وبسایت ها و فروشنده ها جزو خدمات ما نمی باشد و مارکی هر گونه مسئولیتی در این خصوص را از خود سلب می نماید.

ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4- شروط توافق نامه

4 – 1 شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص 18 سال و بالاتر می‌توانند به عضویت مارکی درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار استفاده نمایند. اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند از طریق نماینده حقیقی خود عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

4 – 2 تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در “مارکی” رایگان است و جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر می بایست هنگام ثبت نام، بعد از درج شماره تلفن همراه خود، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت مارکی، به عهده کاربر خواهد بود. در غیر این صورت، استفاده از خدمات مارکی مجاز نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق مارکی است و قابل پیگرد قانونی خواهد بود. سایت مارکی مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

4 – 3 اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

– هنگامی که کاربر برای استفاده از خدمات سایت برای بار اول، ثبت نام می کند، اطلاعات تماس شامل نام و نام خانوادگی، نام کاربری، رمز عبور، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت، و آدرس و کد پستی محل سکونت را در اختیار مارکی قرار می دهد. تا زمانی که وی مشتری مارکی باقی بماند، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند. کاربران مارکی می بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس سکونت خود را با ثبت در حساب کاربری خود (صفحه آدرس من در پنل کاربری) به اطلاع مارکی برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن حساب کاربری مورد نظر، معلق خواهد شد.

– کاربران نیازی به ورود اطلاعات مربوط به آدرس تحویل را در سفارشات بعدی خود ندارند و مارکی از آخرین اطلاعات ثبت شده قبلی کاربران استفاده می نماید. اما بهتر است کاربران جهت دوری از اشتباهات محتمل، تمامی اطلاعات نشان داده شده را در مرحله سفارش گذاری بررسی و چک نموده و در صورت نیاز تغییر دهند.

– در صورتی که به هر علت و دلیلی پس از سفارش گذاری و پرداخت مالی، مارکی از انجام آن خدمات معذور بود، مبلغ پرداختی به همان حساب که از آن پرداخت شده است بازگشت داده می شود. و در صورتی که امکان بازگشت به آن حساب وجود نداشت، مارکی با ایجاد یک کد تخفیف به میزان پرداختی کاربر برای ایشان اقدام می نماید.

– صحت اطلاعات ارائه شده در سایت به عهده کاربر می باشد و این اطلاعات مبنای اصلی در ارائه خدمات بوده و چنانچه خللی در خدمات به علت نقص اطلاعات ارائه شده توسط کاربر صورت پذیرد مارکی هیچ گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده نداشته و کاربر مسئولیت خسارت وارده به مارکی را عهده دار می باشد.

4 – 4 امنیت اطلاعات كاربران

مارکی اطلاعات شخصی کاربر را بدون موافقت وی، در اختیار اشخاص سوم حقیقی و حقوقی قرار نخواهد داد، مگر در مواردی که قانون ارائه آن‌ها به مراجع ذی صلاح قانونی را مجاز شمرده باشد. بدیهی است این مورد در رابطه با اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار دارد، صدق نمی کند. حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران برای مارکی از جمله اصول اساسی و مهم حرفه‌ای به شمار می رود. اطلاعات شخصی در سرور امن و محافظت شده ذخیره خواهد شد.

4 – 5 لغو عضویت

– كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به صفحه “پشتیبانی و ارسال تیکت”، درخواست لغو عضویت در مارکی را بدهد. مارکی حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود. در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با وی برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات را اعلام می دارد.

– با قبول این توافق نامه، مارکی مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تقلب،سفارش غیر مجاز یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، و موارد مزاحمت و ایجاد مشکل در سایت، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت.

4 – 6 فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه

– کلیه لینک های ارسالی از طرف کاربران می بایست با قوانین پستی و گمرکی بین المللی و جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد و مسئولیت درخواست موارد غیر مجاز و ممنوعه بر عهده کاربران است. در صورت شناسایی سفارش غیر مجاز، مارکی در هر مرحله از فرایند خرید حق توقف و لغو سفارش های ممنوعه و غیر قانونی را دارد و می تواند مراتب را به مراجع ذیصلاح گزارش نماید.

– درج هرگونه محتوای غیر اخلاقی و مغایر با شئونات ملی و مذهبی در مارکی ممنوع است. مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه برعهده وارد کننده اطلاعات است.

– مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند در شمول حمایت‌های سایت قرار نخواهند گرفت.

4 – 7 پذیرش خرید و ثبت سفارش , قیمت گذاری, فاکتور, لغو سفارش

– در نظر داشته باشید که ممکن است سفارش به دلایل متعددی پردازش نشود. وب‌سایت، حق رد کردن یا لغو هر سفارشی را در هر زمانی برای خود محفوظ می دارد. ما متعهد می‌شویم که شرایط معامله را هر چه روشن تر و در کمال صداقت برای کاربران خود تصریح کنیم، هرچند امکان خطا وجود دارد. در چنین وضعیتی مارکی با کاربران تماس گرفته، اطلاعات به روز شده را در اختیار آن‌ها قرار داده و سفارش را در صورت لزوم لغو خواهد کرد.

– پرداخت فاکتور به منزله تایید قیمت و جزئیات درج شده میباشد. پس از پرداخت و خرید هیچگونه تغییری در سفارش امکان پذیر نمیباشد جز در صورت لغو از سمت سایت های خریداری شده. هر تخفیف و یا مورد مالی مربوط به سفارش باشد باید در بخش توضیحات کالا درج شود و در صورت عدم تطابق قیمت (چه با سیستم اتوماتیک وبسایت چه با سیستم ورود دستی) سفارش لغو و نباید هزینه فاکتور پرداخت شود.

– در این نوع خرید و سفارشگیری، امکان دارد به ندرت سفارش یا کالا به این دلایل بعد از خرید لغو شود : لغو کالا از سمت سایت اصلی مبدأ, عدم تحویل پست به دفتر مارکی در ترکیه, ایراد دار رسیدن کالا به دفتر ترکیه, عدم ترخیص از گمرک, ایراد دارد رسیدن کالا به دفتر ایران و یا گم شدن کالا در حمل و نقل.

– مارکی حق این را دارد هر سفارش یا کالایی را به هر دلیلی در هر مرحله ای لغو و عین مبلغ پرداختی در داخل سفارش را به صورت کد تخفیف به حساب کاربر مورد نظر اعلام و یا عودت مبلغ کند.

– سایز، رنگ، تعداد و کلیه آپشن های سفارشات بصورت توضیحات طبق اظهار مشتری در زمان ثیت سفارش دریافت خواهد شد. در مواردی که خطایی در ارائه اطلاعات در زمان ثبت سفارش رخ دهد مسئولیتی متوجه سایت نمی باشد. همچنین در مواردی که خطا در ارسال سفارش توسط فروشنده رخ دهد مسئولیت حقوقی متوجه سایت مارکی نمی باشد. پرداخت فاکتور به منزله تایید کامل میباشد و در موارد رنگبندی و طرح کالا، عکس کالا و لینک ارسالی شما به منزله تایید میباشد. سایز و رنگ و تعداد درخواست شده توسط کاربر می بایست کاملاً مطابق با لینک سایت مبدأ موجود باشد.

– در وبسایت مارکی صرفا خدمات سفارش پوشاک و اکسسوری بصورت کالای فیزیکی از وبسایت های کشور ترکیه ممکن می باشد و در غیر این صورت مارکی مجاز به لغو سفارش کاربران می باشد.

– مارکی با توجه به تشخیص خود می تواند هریک از پست های خصوصی و دولتی را برای رساندن کالا به دست کاربر انتخاب نماید و هزینه آن از خریدار دریافت می گردد.

– مارکی با توجه به سیاست های کاری و شرایط مالی حق تغییر نرخ لیر محاسباتی و هزینه های خدمات را با توجه به تاریخ و شرایط ارزی خواهد داشت.

– خرید از اکثر سایت های خارجی دارای پروسه پیچیده ای بوده و این حق را به مارکی می دهد که از ریز روند کاری به خریدار توضیحی ارائه نشود.

– فاکتور ارائه شده در خود سایت مارکی تنها فاکتور رسمی موجود برای کاربران میباشد و مارکی ملزم به ارائه فاکتور شرکت و سایت های اصلی بنا بر وجود مشخصات حساب بانکی و ادرس و مشخصات نمی باشد.

4 – 8 تعرفه‌های خدمات گروه مارکی

حق‌الزحمه مارکی معادل ریالی درصدی از قیمت کالا، وزن حجمی سفارش، نوع سفارش می باشد. مشتریان می توانند با ابزار ارائه شده در صفحه اصلی وبسایت، خرید خود را تخمین بزنند.

4 – 9 گمرگ و ترخیص

به غیر از مواردی که شامل استثنا می شوند و در پیش فاکتور به اطلاع کاربر می رسند، همواره پرداخت عوارض گمرکی و انجام تشریفات اداری مربوطه، به عهده مارکی است.

‏جهت کاستن از حجم محموله ها و کاهش هزینه حمل، احتمال دارد سفارشات بدون جعبه و بسته بندی اریجینال به شما تحویل شوند. این موضوع مخصوصا در مورد سفارشات با بسته های حجیم و بزرگ صادق است. چنانچه وجود جعبه ضروری است کاربر می بایست در زمان ارسال لینک این مساله را در قسمت توضیحات مورد تاکید قرار دهد، تا درخواست وی با تخمین هزینه اضافی پردازش شده و اعلام شود.

با توجه به احتمال باز شدن بسته ها در گمرک، تحویل کالا در بسته بندی به صورت پلمپ و باز نشده قابل تضمین نخواهد بود، هرچند این اتفاق به ندرت رخ می دهد.

مارکی حق باز نمودن هر بسته را در هر زمان از مراحل سفارش به هر دلیل برای خود محفوظ می دارد.

4 – 10 شرایط بازگشت مبلغ و کالا

– در ارسال لینک، و سفارش محصول دقت نمایید. مارکی هیچ مسئولیتی را در قبال ثبت اشتباه سفارش توسط کاربر را نمی پذیرد.

– مارکی حق این را دارد هر سفارش یا کالایی را به هر دلیلی در هر مرحله ای لغو و عین مبلغ پرداختی (تومان) در داخل سفارش را به حساب کاربر مورد نظر شارژ و عودت مبلغ کند.

– در صورت لغو سفارش یا کالا، قیمت محاسبه شده و پرداخت شده در همان تاریخ عیناً به تومان به صورت کد تخفیف به حساب کاربر اعلام و عودت خواهد شد.

– در مراحل عودت مبلغ برای سفارشات لغو شده, هیچگونه نوسانات ارزی محاسبه نخواهد شد و عین مبلغ پرداختی کاربر به تومان محاسبه خواهد شد.

– حق اعتراض به کالای دریافتی در صورت مشکل دار بودن کالا یا کسری کالا نهایت بعد از 24 ساعت از دریافت کالا بوده و تغییر وضعیت کالا به حالت ” تحویل مشتری” می باشد و تنها راه اعتراض , از بخش تیکت ق=صفحه پشتیبانی در پنل کاربری میباشد.

– از آنجایی که پس از بررسی دقیق کالا توسط مأمور پست دریافت میشود، شکستگی کالا درون بسته بندی پستی شهرستان ها به مارکی ارتباطی نداشته و طبق قوانین پستی باید از دریافت آن کالا خودداری کنید و یا پس از باز کردن به پست مربوطه عودت داده و مبلغ کالا را دریافت کنید.

4 – 11 زمان و هزینه تحویل کالا

– زمان تقریبی تحویل هر سفارش بعد از خرید هر سفارش در فاکتور ارائه شده به مشتری اعلام می گردد اما به دلیل پیچیدگی روش های ارسال هیچ تاریخ دقیقی برای تحویل کالا اعلام نمیشود. روز کاری یعنی بدون احتساب پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی داخلی یا خارجی. ملاک مبدأ بازه زمانی اعلام شده از لحظه پرداخت ریالی مشتری است. تنها در مواردی که زمان بررسی و ارسال کالا توسط فروشنده خارجی بیش از سه روز است، ملاک مبدأ زمان تحویل از لحظه دریافت کالا توسط نماینده مارکی در کشور ترکیه محاسبه می شود و نه زمان پرداخت ریالی مشتری در ایران.

مهم: این زمان نسبت به زمان رسیدن کالا به دست ما و زمان ترخیص از گمرک و پرداخت هزینه ارسال توسط شما و موارد دیگر قابل تغییر توسط مارکی میباشد.

– با توجه به ماهیت فعالیت های بازرگانی، ندرتاً با تأخیر های برنامه ریزی نشده شرکت های پستی یا عملیات ترخیص مواجه می شویم که کاملاً خارج از کنترل مارکی است و ممکن است زمان تحویل تعهد شده را چند روز یا چند هفته جا به جا نماید. در این موارد کاربر حق هر گونه اعتراض و اقدام قانونی را از خود سلب و اسقاط می نماید.

– مارکی به عنوان واسط خرید از مرحله خرید تا تحویل به پست در ایران جهت تحویل به کاربر را بر عهده دارد. هزینه های پستی داخل ایران نسبت به ابعاد و حجم و در کل سیاست های کاری شرکت های پستی محاسبه میشود و مارکی هیچ گونه تصرف و دخالتی در این مبلغ ها ندارد .

– کلیه امور هزینه ها و زمانبندی تحویل کالا به کاربر، پس از تحویل بسته به پست مربوطه، مشمول وظایف شرکت پستی هست و پیگیری های لازم باید از طریق کد پیگیری و شماره تلفن های شرکت پستی انجام شود. مارکی موظف هست در این موارد در صورت لزوم، راهنمایی و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهد.

ماده 5- حل اختلافات

– اگر اختلافی میان کاربر و « مارکی» به وجود آید، «مارکی» تلاش خواهد کرد تا این اختلاف را به روش منصفانه، کم هزینه و بدون نیاز به مراجع قانونی حل کند. در صورت بروز هر گونه مشکل، از شما خواهشمندیم که در مرحله اول مستقیما با «مارکی» تماس بگیرید. تلاش ما این خواهد بود که مسئله مربوطه را بدون نیاز به پیگیری حقوقی و در اسرع وقت حل و فصل نماییم.

– در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفاهم‌نامه و یا در تفسیر مفاد آن، ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد توسط هیئت حل اختلاف متشکل از خریدار، نماینده مارکی و یک نماینده مرضی الطرفین بررسی و مرتفع خواهد شد. در صورت لاینحل ماندن مذاکره ظرف مدت 14 روز و همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمایندگان خود را ظرف مدت 7 روز از درخواست طرف دیگر معرفی ننمایند و یا ظرف مدت مشابه نمایندگان طرفین نتوانند یک نماینده مرضی الطرفین انتخاب نمایند، مورد اختلاف در مراجع ذیصلاح قانونی قابل پیگیری میباشد و رای نهایی صادره ایشان برای طرفین لازم الاجرا میباشد.

– در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه ميدهند، در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سایت

– مارکی در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و مارکی، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

– توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت، اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است، اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی، امتناع از ارایه خدمات آتی، تعقیب و پیگرد قانونی، قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری. سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی به این توافق نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنه «markey.ir»، نام «مارکی»، لوگو و سایر علائم تجاری، خدمات درج شده در سایت، متعلق به مارکی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه، و همچنین کدهای نرم‌افزاری بخشی در مالکیت انحصاری مارکی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق سایت مارکی و مندرجات آن منحصرا متعلق به مارکی خواهد بود. همچنین کلیه محتویات وب‌سایت نیز مشمول قانون کپی‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) می‌شود.

ماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9 – 1 شرط عدم مسئولیت

سایت و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت مارکی و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، و یا از ناحیه فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، سایت از مسئولیت برئ خواهد بود.

9 – 2 انتشار مطالب

با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می کنند سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

9 – 3 خسارات احتمالی

سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص زیان ها و خسارات احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل به اعضا نداشته و حداکثر خسارات قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی، خواهد بود.

9 – 4 کسورات

مارکی در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

9 – 5 عدم تضمین

سایت مارکی خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.

9 – 6 عدم تضمین کالا

مارکی فقط کارگزار و اپراتور اجرای عملیات خرید و ارسال به صورت واسطه بوده و مسئولیتی در قبال محصول و کیفیت کالاها, اصل یا بدل و یا خدماتی که توسط فروشنده اصلی ارائه شده ندارد.

ماده 10- اصلاح توافق‌نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

ماده 11- کالاهای دارای محدودیت

لیست انواع کالاهایی که به هر دلیل برای اخذ سفارش آن ها محدودیت می باشد در ذیل آمده است. لازم به ذکر است این لیست منتج از قوانین واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران و مورد تایید مجلس شورای اسلامی می باشد:

11-1 ـ کالاهای ممنوعه براساس شرع مقدس اسلام و به موجب قانون

11-2 ـ کالاهای ممنوع شده به موجب جدول تعرفه گمرکی یا تصویب ‌نامه های متکی به قانون

11-3 ـ اسلحه از هر قبیل، باروت، چاشنی، فشنگ، گلوله و سایر مهمات جنگی، دینامیت و مواد محترقه و منفجره مگر با اعلام و موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-4 ـ مواد مخدر و روانگردان از هر قبیل و پیش سازهای آنها مگر با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر مورد

11-5 ـ دستگاه های فرستنده از هر نوع و قطعات متعلق به آنها مگر با موافقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هر مورد

11-6 ـ دستگاه مخصوص عکاسی و فیلمبرداری هوایی مگر با موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-7 ـ سامانه (سیستم‌)های استراق سمع، فرستنده ها و ضبط کننده های کوچک اعم از ریزدوربینها و ریزمیکروفونها با قابلیت جاسوسی و فرستنده های خاص و پوششی با سرعت بالا، انواع کالا یا سامانه (سیستم)‌های با قابلیت کنترل و شنود ارتباطات با سیم و بیسیم (مونیتورینگ) و سامانه (سیستم‌)‌های رمزکننده که در راستای اهداف جاسوسی کاربرد دارند مگر با موافقت وزارت اطلاعات در هر مورد

11-8 ـ حاملین صوت و تصویر ضبط شده خلاف نظم عمومی یا شؤون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-9 ـ کتاب، روزنامه، مجله، صور، علامت و هر نوع نوشته مخالف نظم عمومی یا شؤون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-10 ـ کالاهای دارای عبارت یا علامتی مخالف نظم عمومی یا شؤون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور روی خود آنها یا روی لفاف آنها و یا در اسناد مربوط به آنها

11-11 ـ اسکناس‌های خارجی از جریان قانونی خارج شده، اسکناس، تمبر و برچسب (باندرول) تقلبی و بلیط بخت آزمایی (لاتاری)

11-12 ـ کالاهای دارای نشانی یا نام یا علامت یا مشخصات دیگری بر روی خود کالا یا روی لفاف آنها به منظور فراهم کردن موجبات اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به سازنده یا محل ساخت یا خواص یا مشخصات اصلی آن کالا

11-12 ـ کالاهای دارای نشانی یا نام یا علامت یا مشخصات دیگری بر روی خود کالا یا روی لفاف آنها به منظور فراهم کردن موجبات اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به سازنده یا محل ساخت یا خواص یا مشخصات اصلی آن کالا

تبصره ـ کالایی که با نظارت و تأیید گمرک موجبات اغفال در آنها محو گردد، از شمول بند فوق مستثنی است.

 

11-13 ـ کالاهای ممنوع الورود به موجب قوانین خاص

ماده 12- کالاهای پشتیبانی شده توسط مارکی

انواع پوشاک شامل پیراهن، شلوار، لباس ورزشی، کیف و کفش، کتانی، عینک طبی و آفتابی، زیورآلات، ساعت، وسایل کوهنوردی و تمامی لوازم پوشیدنی.

ماده 13- شرایط فورس ماژور

– عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود. این توافق نامه در 13 ماده به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.

مارکی MARKEY

تنها کارگزار و اپراتور اجرای عملیات خرید و ارسال به صورت واسطه بوده و مسئولیتی در قبال محصول و کیفیت کالاها, اصل یا بدل و یا خدماتی که توسط فروشنده اصلی ارائه شده ندارد.